Lista aktualności Lista aktualności

Sadzimy swój kawałek lasu

      W dniu 24 kwietnia 2018 roku, na terenie Leśnictwa Puszcza Mariańska „Przyjaciele Lasu”
w osobach  nauczycieli, uczniów okolicznych szkół oraz pracowników Bolimowskiego Parku Krajobrazowego wzięli udział w tegorocznej akcji pn. „Sadzimy swój kawałek lasu” w ramach ogólnopolskiej kampanii „Sadzimy 1000 drzew na minutę”. Uczestnicy akcji otrzymali do posadzenia około 2 tysiące jednorocznych sadzonek sosny i jarzębiny. Wszyscy z dużym zaangażowaniem sadzili młode drzewka przy wsparciu pracowników Nadleśnictwa Radziwiłłów, którzy udzielali wskazówek i pomagali najmłodszym. Akcja przebiegała bardzo sprawnie.
W ciągu dwóch godzin na powierzchni pojawiło się nowe pokolenie lasu. Po wysadzeniu sadzonek wszyscy uczestnicy akcji udali się na zorganizowane przez Nadleśnictwo ognisko
i zajęcia terenowe o tematyce leśnej.

        Nadleśnictwo posadziło w tym roku ponad 311 tysięcy sadzonek rodzimych gatunków drzewi krzewów na powierzchni około 47 ha. Wśród sadzonek nie zabrakło sosen, dębów, brzóz, modrzewi, świerków, olsz, lip, buków oraz rodzimych gatunków drzewek i krzewów owocowych.

      Radziwiłłowskie Lasy i Leśnicy Nadleśnictwa Radziwiłłów pragną podziękować wszystkim uczestnikom biorącym udział w tegorocznej kampanii „Sadzimy 1000 drzew na minutę”, za swój wkład i pomocw sadzeniu nowego pokolenia lasu.